İletişim: +90 (212) 876 78 78
İSİFED Üyesidir.
Bizi takip edin:

İSİFED - İstanbul Sanayicileri ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu
 • Anasayfa
 • İSİFED - İstanbul Sanayicileri ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu

Faaliyetlerimiz

Tempo Tv Canlı Yayın katılımı gerçekleştirildi.

 • 12-05-2020

Genel Başkan Sn. Muammer Ömeroğu ve Ruyiad Başkanımız Sn. Ayla Erdem 12 Mayıs 2020 Salı Günü ( Bugün) Saat 21.00’de Tempo Tv Canlı Yayın da Zekeriya Yılmaz’ın konuğu olacaklar. Pandeminin Ekonomiye Etkileri ve Sanayici sorunlarının konuşulacağı program süresi 2 saattir. İyi seyirler dileriz.

Devamı..


Manisa'nın 5'inci OSB'si ziyaret edilmiştir.

 • 16-03-2020

İSİFED Heyeti Manisa'nın 5'inci OSB'si olan Kula Karma ve Deri İshtisas Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB)yerleri görmek ve Kula İlçesindeki yatırım imkanları hakkında bilgi almak amacıyla 13-14 Mart 2020 tarihlerinde Kula'ya bir ziyaret gerçekleştirdik.
Kula Kaymakamlığı ve Kula Belediyesi tarafından organizasyonu gerçekleştirilen program, Kula Peri Bacaları, Çakırca Bazal Sütünları, UNESCO tescilli Kula Divlit Volkanik Parkı, Yunus Emre, Tabduk Emre Türbesi ve Tarihi Kula Evleri'ne kültürel bir gezi ile başladı.
Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun'un ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa; Kula Kaymakamı Kemal Duru, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, MHP İlçe Başkanı Nazım Baytok, CHP İlçe Başkanı Osman Kasırga, İyi Parti İlçe Başkanı Mehmet Yurt, Kula Belediye Meclis Üyeleri, Kula OSB Müdürü Sait Bozer ve İSİFED Üyesi 7 yatırımcı iş insanı katıldı. İSİFED Genel Başkanı Muammer Ömeroğlu'nun başkanlığındaki heyette, SANDER Başkanı Mehmet Kocasakal, TOSİAD Başkanı Semra Saniye Mert, BEYSİAD Başkanı Adnan Şahin, İSİFED Genel Müdürü Nazan Biliz, İşcan Makine Yönetim Kurulu Başkanı Turan İşcan ve İstanbul Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Remzi Tanış bulundu.
Kula Karma ve Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapmak isteyen iş inşalarının başlarının üzerinde yeri olduğunu belirten Kula Belediye Başkanı ve Kula OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tosun, Kula'da yatırım yapmak isteyen iş insanlarına her türlü yardıma ve kolaylığa hazır olduklarını ifade etti. Kula Kaymakamı Kemal Duru, 258 hektar alan üzerine kurulan OSB 'nin altyapısı, üstyapısı, ulaşımı, lojistik imkanları ve diğer avantajları ile yatırımcılar için cazip bir Organize Sanayi Bölgesi olduğunu vurguladı.
Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula OSB Müdürü Sait Bozer ve İmar Şehircilik Müdürü Mesut Suna tarafından yatırımcılara yapılan sunumlarla Kula OSB'deki yatırım imkanları ve devlet destekleri tarafından bilgilendirilen heyete aynı zamanda bir Kula OSB turu yaptırıldı ve Kula Belediyesi işbirliğiyle yeni bir istihdam alanı olarak Kula'da hizmete açılan Akar Tekstil işletmesi gezdirildi. Heyet programın sonunda Kula Belediyesi'ni ziyaret ederek Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ile değerlendirmelerde bulundu.
Belediye ziyareti sonunda Gn Başkan Muammer Ömeroğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun'a teşekkür şilt’i takdim etti.
İstanbul Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu İSİFED Genel Başkanı Muammer Ömeroğlu, Kula programı sonunda değerlendirmelerde bulundu.
Genel Başkan Ömeroğlu yaptığı açıklamada; " İSİFED olarak sanayi ile ilgili bir gelişme varsa orada oluyoruz. Kula Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun, Kula'da OSB ile ilgili gelişmelerden bizi haberdar edince davete icabet edip 7 sanayici iş insanımızdan oluşan bir heyetle Kula'ya bir program düzenledik. Bizler Kula'ya ilk kez geldik ve beklentilerimizin üstünde bir atmosferle karşılaştık. Özellikle ziyaretimiz süresince tüm siyasi parti ilçe başkanlarının bir arada olması Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun'un yanında yer almaları Kula'nın Organize Sanayi Bölgesi'ne ve yatırımcıya önem verdiklerini görmüş olduk. Bu durumun yatırımcı olarak bizlerinde bakış açısını değiştirdiğini açıkça ifade etmek isterim.
Kula OSB için ayrılan alan yeterli büyüklüğe sahip ve yatırım yapmak için ulaşım, lojistik iş gücü imkânlarıyla gerekli şartları taşıyor. İstanbul'a döndüğümüzde 12 Bin üyemize Kula'ya yatırım yapmaları için elimizden geleni yapacağız. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun'un gayreti ve emeği takdire şayan özellikle Belediye – özel sektör işbirliğiyle bir fabrika kurup yatırımcıya açması ve 1.750 kişilik bir istihdam alanı oluşturması bizleri duygulandırdı. Kula'dan çok memnun ayrılıyoruz, misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum.”dedi.

Devamı..


T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen HAMLE Projesi toplantısı ve plaket takdimi

 • 05-03-2020

BEYSİAD’ın Sistem Global Danışmanlık A.Ş İşbirliği ile düzenlediği T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen HAMLE Projesi odağında; Teknohamle Ar-Ge Programı, Kurumsallık, Teknik Analiz, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları ( FSMH) Analizi ve Mali Analiz konularının görüşüldüğü kahvaltılı bilgilendirme toplantısı oldukça verimli geçti. Genel Başkan Sn. Muammer Ömeroğlu ve YK Üyelerimiz katılım sağladı. Başkan Sn. Adnan Şahin, Duayen Sanayicilerimiz ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Sn. Fehmi Denizli, Sn. Memduh Uz ve Onursal Başkanımız Sn. Mehmet Sandal’a Beysiad’a katkılarından dolayı plaket takdim etti.

Devamı..


UGM ile işbirliği toplantısı

 • 04-03-2020

UGM ile işbirliği toplantısı iade-i ziyaretimizde nazik ev sahipliği için Ünsped şirket sahibi Sn.Yusuf Bulut Öztürk’e, Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Remzi Akçin’e ve İthalat Md. Sn.Münir Özatay’a verimli projelerde birlikte olmak dileklerimle, teşekkür ederim.
Genel Başkan
Muammer Ömeroğlu

Devamı..


Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu resepsiyonuna katılım sağlandı.

 • 02-03-2020

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu,
Sayın Angel Angelov’un ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona Genel Başkan Sn.Muammer Ömeroğlu, Beysiad Başkanı Sn.Adnan Şahin, İsifed Onursal Başkanı Sn. Mehmet Sandal, katılım sağladılar.

Devamı..


25 Şubat 2020 Yönetim Kurulu Toplantımız

 • 25-02-2020

Yönetim Kurulu Toplantımız, BEYSİAD Başkanı Sn. Adnan Şahin’in ev sahipliğinde Şahin Metal A.Ş’nin ikinci kuşağı, Türkiyenin gururu ERİN MOTOR A.Ş’de İki oturumlu yapıldı.
Toplantı gündemi görüşüldü, karara bağlandı.
EXİMBANK Yetkilileri “Hizmet ve Ürünler”sunumunu gerçekleştirdi.
Toplantıların bitiminde ŞAHiN Ailesinin başarı hikayesini dinleyerek, fabrika gezisi yapıldı. Ve özenle hazırlanan akşam yemeğinde ağırlandık.
Toplantılarımıza ev sahipliği yapan, BEYSİAD Başkanım Sn. Adnan Şahin’e, Ersin Şahin’e ve ekibine teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.
Genel Başkan
Muammer Ömeroğlu

Devamı..


“İşimi Yönetebiliyorum” Projesi’ne İSTANBUL’da ev sahipliği yaptık

 • 08-02-2020

Türkiye ekonomisinin lokomotifi KOBİ’lerin kapasitelerini geliştirmek ve rekabetçilik güçlerini artırmak amacıyla TÜRKONFED, Visa ve UNDP işbirliği ile hayata geçirilen “İşimi Yönetebiliyorum” Projesi’ne İSTANBUL’da ev sahipliği yaptık.
Boğaziçi Üniversitesi tarafından hazırlanan ve çok değerli hocaların sunumu ile 2 gün süren eğitim programı KOBİ’lere finansal ve dijital okuryazarlıktan e-ticarete, strateji ve iş geliştirmeden sosyal medyayı etkin kullanmaya kadar pek çok pratik bilginin yanı sıra deneyimler de aktarıldı.Türkiye’den 30 bankanın biraraya gelerek desteklediği
“İşimi Yönetebiliyorum”projesi ile, 3 yılda18 kentte 3.000 KOBİ’ye ulaşılması hedefleniyor.

Devamı..


4 Şubat 2020 Yönetim Kurulu Toplantımız

 • 04-02-2021

Yönetim Kurulu Toplantımız, Çasiad Başkanı Sn. Ahmet Kınacı’nın ev sahipliğinde Sittnak AŞ’de İki oturumlu yapıldı.
1. Toplantı gündemi görüşüldü, karara bağlandı.
2. Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) ile organize ettiğimiz, Bulgaristan’ın Türk iş insanlarına sunduğu birçok ayrıcalığın anlatıldığı, Bulgaristan Ticari Ataşesi Sn. Toshko TOMOVS’un teşrifleri ile IPC Bulgaria Ltd, “Shumen Industrial Park”sunumunu gerçekleştirdi.
Toplantıların bitimindeki akşam yemeğinde, Yönetim Kurulu Üyelerimizin doğum gününü kutladık. Sn.Fehmi Denizli, Sn.Semra Saniye Mert, Sn. Erhan İbak, Sn.İrfan Doyran, Sn.Memduh Uz, Sn.Ahmet Kınacı, Sn.Fevzi Torolsan, Sn.İbrahim Durna’ya Yeni yaşlarında sağlık ve huzur diliyoruz.
Toplantılarımıza ev sahipliği yapan, Çasiad Başkanım Sn. Ahmet Kınacıya teşekkür ederim.
Genel Başkan
 
 

Devamı..


Sayın Memduh Uz’a yeni yaşında sağlık ve huzur diliyoruz

 • 03-02-2021

Yönetim Kurulu Üyemiz, Uzay Makina Yönetim Kurulu Başkanı ve İş Dünyası Duayenlerinden Sayın Memduh Uz’a yeni yaşında sağlık ve huzur diliyoruz.
Genel Başkan

Devamı..


2018-2021 Faaliyet Raporu

 • 24-02-2014

2018-2021 Faaliyet Raporu aşağıdaki linktedir.

2018-2021 Faaliyet Raporu

Devamı..İletişim
 • Adres: ADNAN KAHVECİ MAH. YAVUZ SULTAN SELİM BULVARI ÇALIŞLAR CAD. MİDPOİNT RESİDANCE NO:2/38 BEYLIKDÜZÜ Istanbul / Türkiye
 • Telefon: +90 (212) 876 78 78
 • Email: info@isifed.org.tr