İletişim: +90 (212) 876 78 78
İSİFED Üyesidir.
Bizi takip edin:

İSİFED - İstanbul Sanayicileri ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu
 • Anasayfa
 • İSİFED - İstanbul Sanayicileri ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu

Faaliyetlerimiz

“İstanbul’da Sanayi Arsası Üretmenin Güncel Sorunları” zoom üzerinden görüşüldü.

 • 25-12-2020

BEYSİAD koordinasyonunda gerçekleşen webinarımızın ana başlığı “İstanbul’da Sanayi Arsası Üretmenin Güncel Sorunları” BEYSİAD Başkanı Sn. Adnan Şahin moderatörlüğünde, RUYİAD Başkanı Sn. Ayla Erdim ve Ruyiad Üyelerimiz İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü BaşkanıÖğretim Üyesi Doç. Dr. Cem BEYGO, İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölüm Başkan Yardımcısı Öğretim Üyesi Dr. Mete Başar BAYPINAR, Sunumlarında; Türkiye’de ve Dünyada Sanayi Alanlarının Gelişimi ve Yeni Trendler, Türkiye’de Sanayi Alanları ile İlgili Mevzuat, İstanbul’da Sanayi Alanları, Kentsel Dönüşüm Araçlarının Sanayi Alanları Açısından İstanbul Özelinde Değerlendirilmesi, İstanbul Sanayi Gayrimenkul Piyasası konularında bilgi paylaşımında bulundular. Sunum ve öngörüleri için teşekkür ederiz.

Genel Başkan

Muammer Ömeroğlu

Devamı..


Beylikdüzü Belediye Başkanı Sn. Mehmet Murat Çalık’ın TEKNOPARK projesi hakkında görüşlerin alındığı webinar.

 • 11-12-2020

Beylikdüzü Belediye Başkanı Sn. Mehmet Murat Çalık’ın TEKNOPARK projesi hakkında görüşlerin alındığı webinar, BEYSİAD Başkanı Sn. Adnan Şahin’in moderatörlüğünde gerçekleşti.
Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Dernek Başkanlarımız ve RUYİAD Üyesi, İstanbul Ünüversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölüm Başkanı
 Doç. Dr. Cem Beygo ve İstanbul Ünüversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Mete Başar Baypınar hocalarımız ile katılım sağlandı.
Beysiad RUYİAD Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği 
Tosiad-Tokatli Sanayici Ve Iş Adamlari Derneği 
Sander Sander 
@esider 
Ksiad Küçükçekmece İOSİD  @casiad

Devamı..


İYİ PARTİ Genel Başkanı Sn. Meral Akşener ile “İstanbul Sanayicilerinin Sorunları” zoom üzerinden görüşüldü.

 • 07-12-2020

İSİFED Online Meeting konuğu İYİ  PARTİ  Genel Başkanı  Sn. Meral Akşener ile “İstanbul Sanayicilerinin Sorunları” konuşuldu.
İSiFED YK Üyeleri, Dernek Başkanları, Dernek YK Üyelerinin katılımı ile, Genel  Başkan Sn. Muammer Ömeroğlu’nun moderatörlüğünde İYİ  PARTİ Gn. Başkanı Sn. Meral Akşener ve  İYİ PARTİ STK İlişkileri Başkanı Burak Akburak,
İYİ PARTİ TBMM Grup Başkanı Bursa 
Milletvekili Prof.Dr.İsmail Tatlıoğlu,
İYİ PARTİ Ekonomi Politikaları Başkanı Samsun Milletvekili Erhan Usta,
İYİ PARTİ Kalkınma Politikaları Başkanı Prof.Dr.Ümit Özlale’nin iştirakleri ile gerçekleşti. 
Verimli geçen toplantımız için Sn. Meral Akşener ve ekibine teşekkür ederiz. 
Beysiad 
@esider 
Sander Sander 
Tosiad-Tokatli Sanayici Ve Iş Adamlari Derneği 
RUYİAD Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği İ
OSİD Ksiad Küçükçekmece

Devamı..


“2. Kuşak Yöneticilerin, Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma, Dijitalleşme, Yeni Dönemde Plan ve Stratejileri” konuları zoom üzerinden görüşüldü.

 • 05-12-2020

Pandemi dönemi,  Zoom programı üzerinden gerçekleştirdiğimiz webinar serileriyle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. 
 “2. Kuşak Yöneticilerin,  Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma, Dijitalleşme,  Yeni  Dönemde Plan ve Stratejileri”  Başlığı altında yapılan online meeting’e, Altek Döküm A.Ş/ Sn. Nilay Denizli, Erin Motor / Sn. Ersin Şahin, Uzay Makina / Sn.Barış Uz konuk oldular.
Donanımlı genç yöneticileri tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.
Genel Başkan
Muammer Ömeroğlu

Devamı..


Kasım/2020 Yönetim kurulu toplantımız çevrimiçi meeting olarak gerçekleşti.

 • 28-11-2020

Kasım/2020  Yönetim kurulu toplantımız çevrimiçi meeting olarak gerçekleşti. Pandemi süresince çalışmalarımıza webinar’lar düzenlenerek  devam edilecektir.
Beysiad 
@esider 
Sander Sander 
Tosiad-Tokatli Sanayici Ve Iş Adamlari Derneği 
RUYİAD Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği 
Ksiad Küçükçekmece @casiad İOSİD

Devamı..
İSİFED KKTC MARAŞ' da

 • 23-11-2020

İSiFED Heyeti 46 Yıl sonra açılan KKTC MARAŞ’da.
Beysiad 
Sander 
@esider 
Salih Tanrıverdi RUYİAD Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği
 Ksiad Küçükçekmece İOSİD

Devamı..


KKTC Seyahatimiz

 • 22-11-2020

KKTC seyahatimiz de Kıbrıs İş İnsanları Derneği,  İŞAD Başkanı Sn. Enver Mamülcüoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile akşam yemeğinde bir araya gelindi. Heyetimizi oluşturan Dernek Başkanlarımız, üyelerimiz ve İŞAD YK Üyelerinin Gündemi, işbirliklerimizin sürdürülebilirliğinin geliştirilmesi oldu.
Beysiad 
@esider 
@sander
 Tosiad-Tokatli Sanayici Ve Iş Adamlari Derneği 
RUYİAD Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği 
İOSİD Ksiad Küçükçekmece

Devamı..


KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İSİFED olarak makamında ziyaret ettik.

 • 21-11-2020

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İŞAD Başkanı Enver Mamülcü, İSİFED Başkanı Muammer Ömeroğlu ve beraberindekileri kabul ederek görüştü.
Burada yaptığı konuşmada İŞAD ve İSİFED yetkililerini Cumhurbaşkanlığı’nda kabul etmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, “Her zaman söylüyoruz; gönül birliğimiz, kader birliğimiz zaten aynı. Aynı milletin evlatlarıyız” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti’yle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağlarını güçlendirmenin önemine değinen Cumhurbaşkanı Tatar, “KKTC’nin 37. Yıldönümünde, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinde bulunan, bakanlar, gelmiş geçmiş tüm amanlardaki bir çok önemli yöneticilerle hep birlikte burada coşku ile bayramımızı kutladık. Çok önemli konuşmalar yapıldı. Maraş'a gittik, hastane açılışını yaptık ve çok anlamlı bir ziyaret oldu.” diye konuşarak KKTC-TC arasındaki güçlü bağ ve birlikteliğin tüm dünyaya duyurulduğunu kaydetti.
Kıbrıs meselesinin ulusal bir dava olduğunu, Güney Kıbrıs'ta Kıbrıslı Türklere rahatlık vermeyerek her anlamda gelişmesini engellemeye çalışan bir Rum yönetimi olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı, Kıbrıs'ta iki ayrı millet olduğunu vurgulayarak şunları ifade etti: “Türklerin iradesi; kendi cumhuriyetlerinde, bağımsız, özgür ve Türkiye ile yakın ilişkiler içerisinde buradaki Türk devletini yaşatmaktır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adı üstünde bir Türk devletidir. Bu anlamda Türkiye'yle birlikte kararlar üretmek, buradaki yaşamın ve refahın artırılması için ekonomik meselelerde gerçekten üretken bir yapının ortaya çıkması için iş birliği içerisinde dünyaya açılmamız, ihracat yapabilmemiz, üretebilmemiz, katma değer yaratabilmemiz gerekmektedir.
İnsanlarımıza daha fazla umut verebilme anlamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti zemininin güçlenmesi ve daha sağlam bir noktada durabilmesi için insanlarımızı buna inandırmak önemlidir. Çünkü bir ülkenin, bir devletin gelişebilmesi için, kalkınabilmesi için, inanmak gerekmektedir.”
KKTC’ye yatırım yapmanın önemine de işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’de yıllar içerisinde büyük başarılar sağlandığının altını çizerek örnekler verdi.
Konuşmasının devamında gelişen teknoloji ve kitle iletişim araçlarının önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı, KKTC-TC arasında gün be gün güçlenen bağa vurgu yaptı.
Kendisinin yürekten konuşan bir kişi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı şunları kaydetti:
“Gönül birliği, kader birliği ama esas olan milletin sevgi bağları. Ben hep yüreğinden konuşan bir kişiyim ve bu heyecanımı hep yansıtıyorum. Bu heyecanla bu makamlara geldim. Bu heyecanımı Allah bitirmesin. Hep birlikte, gönül birliği içerisinde, Allah bizim başımızdan Türkiye’mizi eksik etmesin. Türkiye’miz güçlensin…”

Devamı..İletişim
 • Adres: ADNAN KAHVECİ MAH. YAVUZ SULTAN SELİM BULVARI ÇALIŞLAR CAD. MİDPOİNT RESİDANCE NO:2/38 BEYLIKDÜZÜ Istanbul / Türkiye
 • Telefon: +90 (212) 876 78 78
 • Email: info@isifed.org.tr