İletişim: +90 (212) 876 78 78
İSİFED Üyesidir.
Bizi takip edin:

İSİFED - İstanbul Sanayicileri ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu
 • Anasayfa
 • İSİFED - İstanbul Sanayicileri ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu

Faaliyetlerimiz

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İSİFED olarak makamında ziyaret ettik.

 • 21-11-2020

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İŞAD Başkanı Enver Mamülcü, İSİFED Başkanı Muammer Ömeroğlu ve beraberindekileri kabul ederek görüştü.
Burada yaptığı konuşmada İŞAD ve İSİFED yetkililerini Cumhurbaşkanlığı’nda kabul etmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, “Her zaman söylüyoruz; gönül birliğimiz, kader birliğimiz zaten aynı. Aynı milletin evlatlarıyız” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti’yle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağlarını güçlendirmenin önemine değinen Cumhurbaşkanı Tatar, “KKTC’nin 37. Yıldönümünde, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinde bulunan, bakanlar, gelmiş geçmiş tüm amanlardaki bir çok önemli yöneticilerle hep birlikte burada coşku ile bayramımızı kutladık. Çok önemli konuşmalar yapıldı. Maraş'a gittik, hastane açılışını yaptık ve çok anlamlı bir ziyaret oldu.” diye konuşarak KKTC-TC arasındaki güçlü bağ ve birlikteliğin tüm dünyaya duyurulduğunu kaydetti.
Kıbrıs meselesinin ulusal bir dava olduğunu, Güney Kıbrıs'ta Kıbrıslı Türklere rahatlık vermeyerek her anlamda gelişmesini engellemeye çalışan bir Rum yönetimi olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı, Kıbrıs'ta iki ayrı millet olduğunu vurgulayarak şunları ifade etti: “Türklerin iradesi; kendi cumhuriyetlerinde, bağımsız, özgür ve Türkiye ile yakın ilişkiler içerisinde buradaki Türk devletini yaşatmaktır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adı üstünde bir Türk devletidir. Bu anlamda Türkiye'yle birlikte kararlar üretmek, buradaki yaşamın ve refahın artırılması için ekonomik meselelerde gerçekten üretken bir yapının ortaya çıkması için iş birliği içerisinde dünyaya açılmamız, ihracat yapabilmemiz, üretebilmemiz, katma değer yaratabilmemiz gerekmektedir.
İnsanlarımıza daha fazla umut verebilme anlamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti zemininin güçlenmesi ve daha sağlam bir noktada durabilmesi için insanlarımızı buna inandırmak önemlidir. Çünkü bir ülkenin, bir devletin gelişebilmesi için, kalkınabilmesi için, inanmak gerekmektedir.”
KKTC’ye yatırım yapmanın önemine de işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’de yıllar içerisinde büyük başarılar sağlandığının altını çizerek örnekler verdi.
Konuşmasının devamında gelişen teknoloji ve kitle iletişim araçlarının önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı, KKTC-TC arasında gün be gün güçlenen bağa vurgu yaptı.
Kendisinin yürekten konuşan bir kişi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı şunları kaydetti:
“Gönül birliği, kader birliği ama esas olan milletin sevgi bağları. Ben hep yüreğinden konuşan bir kişiyim ve bu heyecanımı hep yansıtıyorum. Bu heyecanla bu makamlara geldim. Bu heyecanımı Allah bitirmesin. Hep birlikte, gönül birliği içerisinde, Allah bizim başımızdan Türkiye’mizi eksik etmesin. Türkiye’miz güçlensin…”Son 5 Faaliyetimiz

Amerikan Türk Ticaret ve Sanayi Odası (ATCCI) ile protokol protokol imzaladık.

 • 16-06-2021

Değerli Sanayici ve İş İnsanı Üyelerimiz,

   Amerikan Türk Ticaret ve Sanayi Odası (ATCCI) ile protokol protokol imzaladık. ATCCI, Türkiye ile Amerika arasındaki ikili ticaret potansiyelini ve yatırım seviyelerini arttırmayı destekleyen Seattle ve New York merkezli, kar amacı gütmeyen özel bir üyelik organizasyonudur. Kuruluşu Amerika Birleşik Devletlerinde ticaret hacmi yüksek 21 eyalet içinde temsil edilmektedir.

  Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren ve Türkiye’de ilişkileri veya yatırımları olan kişiler ve kurumlar arasında sosyal ve ticari ilişkileri teşvik etmek, uluslararası arenada Türk ihracatçılarının rekabetini kolaylaştırmak ve pazar çeşitliliğini geliştirmek amaçlanmaktadır.

İhracatçılarımızın ve girişimcilerimizin ABD pazarının ekosistemine uyum sağlayabilmeleri için doğru yönlendirmek, ihracatın önündeki tüm engelleri kaldırmak ve dış ticarette avantaj elde etmelerini sağlamak için yapılan protokolün tüm iş insanı üyelerimize hayırlı olmasını dilerim.

Genel Başkan
Muammer Ömeroğlu

 

Üyelik activasyonu https://www.atcciusa.org/tr/uyeligin-avantajlari/ ‘den giriş yapılarak gerçekleşmektedir. İSİFED indiriminden faydalanmak için “ISFED10” kod girilmelidir.

Başvurularınız ve detaylı bilgi için info@isifed.org.tr adresine e-mail gönderebilir, 05333207033 numaralı Gsm’den Nazan Biliz’e ulaşabilirsiniz.

Devamı..


3 Mayıs webinar

 • 03-05-2021

İstanbul Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (İSİFED), Yeni Arayışlar Girişimi Platformu (YAPDER), Gazete Ekonomi / Kanal Ekonomi ve NRW.Global Business Turkey - Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti (Almanya) Dış Ticaret ve Yatırım Destek Ofisi ile birlikte düzenlediğimiz webinar oldukça verimli geçti. YAPDER Başkanı, Ekonomi Gazetecileri Dernek Başkanı Sn.Celal Toprak’ın moderatörlüğünde gerçekleşen toplantımız, NWR Global Business Yöneticilerinin sunumları ile devam etti. NRW.Global Business, Düsseldorf, Köln, Duisburg, Essen şehirlerinin de içinde bulunduğu Almanya’nın Kuzey Ren- Vestfalya Eyaleti’nin Dış Ticaret ve Yatırım Destek Ajansıdır. Türk iş insanlarına bölgeyi tanıtarak danışmanlık ve bürokratik destek veren Alman kamu kurumu olarak bu hizmetleri ücretsiz sunuyorlar. Sn.Celal Toprak Başkanıma, Nrw.Global Business Sn. Adem Akkaya ve ekibine, Dernek Başkanlarıma ve Üyelerimize, destekleri için teşekkür ederim. Genel Başkan

Devamı..


ABD ile Ticari Uyum Programı webinarı düzenledik.

 • 23-04-2021

Amerikan Türk Ticaret ve Sanayi Odası (ATCCI) Başkanları ve Ekonomi Gazetecisi, Tv Program yapımcı ve sunucusu Sn. Serpin Alparslan Moderatörlüğünde, ABD ile Ticari Uyum Programı” webinarı düzenledik. ATCCI, Türkiye ile Amerika arasındaki ikili ticaret potansiyelini ve yatırım seviyelerini arttırmayı ve destekleyen Seattle ve New York merkezli, kar amacı gütmeyen özel bir üyelik organizasyonudur. Kuruluş Amerika Birleşik Devletlerinde ticaret hacmi yüksek 21 eyalet içinde temsil edilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren ve Türkiye’de ilişkileri veya yatırımları olan kişiler ve kurumlar arasında sosyal ve ticari ilişkileri teşvik etmek, uluslararası arenada Türk ihracatçılarının rekabetini kolaylaştırmak ve pazar çeşitliliğini geliştirmek amaçlanmaktadır. İhracatçılarımızın ve girişimcilerimizin ABD pazarının ekosistemine uyum sağlayabilmeleri için doğru yönlendirmek, ihracatın önündeki tüm engelleri kaldırmak ve dış ticarette avantaj elde etmelerini sağlamak için düzenlediğimiz ‘ABD ile Ticari Uyum’ webinarı oldukça verimli geçti. ATTCI Başkanlarına ve Serpin Alpaslan’a teşekkür ederim. Genel Başkan @esider @çasiad @işad

Devamı..


YGAD Derneği Başkanı Sn.Mehmet Mert Genel Başkanımız Sn. Muammer Ömeroğlu’nu ziyaret etti.

 • 22-04-2021

YGAD İstanbul Gazeteciler Derneği Başkanı, Damga Gazetesi İmtiyaz sahibi Sn.Mehmet Mert Genel Başkanımız Sn. Muammer Ömeroğlu’nu ziyaret etti.

Devamı..


Nisan/2021 Yönetim Kurulu Toplantımızı gerçekleştirdik.

 • 18-04-2021

Nisan/2021 Yönetim Kurulu Toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantımızın ardından, Geçmiş dönem Türkonfed yönetim kurulu başkan yardımcısı ve Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Komisyon Başkanlığı yapan Sn.Hasan Kamil Hayali ve ActionCOACH Gülfidan Bereket, ActionCOACH Kemal Bereket, aramıza katıldılar. “Üretim ve Hizmette Tutarlılık" ana başlığındaki, üretim yapan firmalara özel olarak oluşturdukları ve her üretim yapan firma sahibinin hakim olması gereken süreç ve bu süreç altındaki 8 ana başlık altında sunum yaptılar. ActionCoach ekibine teşekkür ederim. Genel Başkan

Devamı..İletişim
 • Adres: ADNAN KAHVECİ MAH. YAVUZ SULTAN SELİM BULVARI ÇALIŞLAR CAD. MİDPOİNT RESİDANCE NO:2/38 BEYLIKDÜZÜ Istanbul / Türkiye
 • Telefon: +90 (212) 876 78 78
 • Email: info@isifed.org.tr